MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Miarka z dwuletnim kontraktem

Udostępnij:

Kolejny zawodnik reprezentujący naszą Akademię podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Bełchatów. 18-letni pomocnik Jakub Miarka złożył podpis pod umową do 30 czerwca 2023 r.

Urodzony 5 listopada 2002 r. w Bełchatowie zawodnik przygodę z piłką rozpoczynał w Omedze Kleszczów, skąd latem 2014 r. przeszedł do GKS Bełchatów, do drużyny prowadzonej przez trenera Adama Konstańczuka. Latem 2020 r. przeszedł do zespołu rezerw, gdzie trafił pod opiekę Adriana Teodorczyka. Dzięki długiej grze w naszych juniorskich zespołach, Jakub nabył już status wychowanka „Brunatnych”.

W minionym sezonie Miarka wystąpił w drużynie PGE GKS II w 20 meczach KEEZA Klasy Okręgowej, w których strzelił 4 gole i zaliczył 4 asysty oraz trzech meczach pucharowych (2 asysty). „Miara” zagrał także w 19 spotkaniach lig juniorskich, gdzie trafiał do bramki trzy razy i dodał dwie asysty. Łącznie w wymienionych meczach młody pomocnik zagrał przez 2.855 minut. Jakub od początku okresu przygotowawczego pracuje z pierwszą drużyną i wystąpił w trzech meczach sparingowych.

W minioną sobotę Miarka zadebiutował w mecze eWinner 2 Ligi przeciwko Zniczowi Pruszków. O tym szczególnym występie zawodnika grającego z numerem „50” pisaliśmy TUTAJ.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0