MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Pierwszy występ Miarki

Udostępnij:

Piąty zawodnik reprezentujący naszą Akademię w ubiegłym sezonie otrzymał okazję debiutu w barwach drugoligowego zespołu GKS Bełchatów. W sobotę pierwsze minuty w eWinner 2 Lidze zagrał Jakub Miarka.

W 87. minucie meczu 2. kolejki ze Zniczem Pruszków (3:2) Miarka zmienił Waldemara Gancarczyka. Tego dnia kolejne ligowe minuty zapisali na swe konto debiutanci z ubiegłego tygodnia, o których pisaliśmy TUTAJ. Mowa o Kewinie Komarze, Oskarze Przywarze i Kamilu Mizerze. W kwietniu br. swój debiut w seniorskim GKS na poziomie 1 ligi odnotował za to Kacper Sionkowski.

Jakub Miarka to zawodnik urodzony w 2002 r., który w ubiegłym sezonie wspierał w walce o ligowe punkty w KEEZA Klasie Okręgowej drużynę PGE GKS II. – Kubę mogę określić jako zawodnika pracowitego. Choć warunkami fizycznymi często odstawał, to nadrabiał ten brak charakterem i nieustępliwością. Może pochwalić się ponadprzeciętną wytrzymałością. Wyróżnia się cechami wolicjonalnymi. Dobrze gra głową, często dzięki dobremu timingowi wyjścia do piłki. Ma za sobą bardzo dobrą rundę wiosenną w „dwójce”, gdzie strzelił kilka ważnych bramek i kilka razy asystował. Ten debiut to dla niego doskonały bodziec do dalszej pracy i nagroda za pracę wykonaną w ostatnich miesiącach – opowiada Adrian Teodorczyk, trener drugiej drużyny GKS.

Aktualnie w kadrze „Brunatnych” na rozgrywki eWinner 2 Ligi jest jeszcze dwóch zawodników naszej Akademii czekających na debiut – Mateusz Kempski i Hubert Jakubiec. Warto podkreślić, że średnia wieku obecnego składu GKS wynosi 23,2 roku. W sobotnim meczu w górniczej drużynie oglądaliśmy w akcji wraz ze zmianami łącznie siedmiu wychowanków. Poza Miarką byli to Komar (pełne 90. minut), Mizera (wszedł w 76. minucie), Przywara (zmiana w 88. minucie) oraz Mateusz Szymorek, Damian Warnecki oraz Dawid Flaszka.

Fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0