MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Przywara z profesjonalnym kontraktem

Udostępnij:

Kolejny zawodnik z rocznika 2003 dołączył oficjalnie do kadry drugoligowego GKS Bełchatów. Pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS podpisał Oskar Przywara. Blisko 18-letni pomocnik rezerw „Brunatnych” złożył podpis pod dwuletnią umową.

Urodzony 6 listopada 2003 roku w Piotrkowie Trybunalskim zawodnik przygodę z piłką rozpoczynał we Włókniarzu Moszczenica, skąd latem 2016 roku trafił do Bełchatowa do drużyny prowadzonej przez trenera Adriana Teodorczyka. Dzięki tak długiej grze w naszych juniorskich zespołach, Oskar nabył już status wychowanka GKS Bełchatów.

W minionym sezonie Oskar wystąpił w drużynie PGE GKS II w 27 meczach KEEZA Klasy Okręgowej, w których strzelił 8 goli i zaliczył aż 18 asyst oraz trzech meczach pucharowych (4 gole plus 2 asysty). „Ozi” zagrał także w 12 spotkaniach lig juniorskich, gdzie trafiał do bramki dwa razy i dodał dwie asysty. Łącznie w wymienionych meczach młody pomocnik zagrał przez 2.859 minut.

Oskar od poczatku okresu przygotowawczego pracuje z pierwszą drużyną i wystąpił w każdym z czterech meczów sparingowych. Mierzący 183 cm pomocnik będzie miał w nowym sezonie numer „20”.

W kadrze GKS Bełchatów na sezon 2021/22 jest już zatem pięciu zawodników z drużyny GKS 2003: Kewin Komar, Kamil Mizera, Mateusz Kempski, Kacper Sionkowski i opisywany Oskar Przywara. Wcześniej pierwszy profesjonalny kontrakt z „Brunatnymi” podpisał Kempski – info TUTAJ.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0