MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 11-12 marca

Udostępnij:

To był dobry weekend drużyn naszej Akademii. Co prawda większość zespołów nadal jest w blokach startowych i rozgrywa wyłącznie mecze kontrolne, to juniorzy starsi i młodsi wiosenne rozgrywki w swoich ligach rozpoczęli od wygranych. Zapraszamy na podsumowanie ostatniego weekendu.

W niedzielę na murawę ligowych boisk wybiegły juniorskie drużyny U-19 i U-17. Juniorzy starsi gościli na własnym boisku MOSP Białystok, a szerzej o tym meczu przeczytacie TUTAJ. Z kolei juniorzy młodsi po ponad ośmiu tygodniach przygotowań, rozpoczęli rundę wiosenną w I Lidze Wojewódzkiej B1. Mistrzowie półmetka, choć do przerwy przegrywali z AKS SMS II Łódź 0:1, po trafieniach Bartka Kopańskiego i Antoniego Eksmana wygrali 2:1, odnosząc 15 zwycięstwo w sezonie. Pozostałe roczniki rozgrywały mecze kontrolne, w tym m.in. U-13 z Ruchem Radzionków, a U-11 z ŁKS Łódź. Na deser drużyna „skrzatów” wystąpiła w warszawskim turnieju „Pro Future Cup”, rywalizując m. in. z rówieśnikami z Wisły Płock, Wigier Suwałki, Lechii Gdańsk i Delty Warszawa.

▪️ Liga Makroregionalna U-19 (gr. 1) / 2. kolejka

PGE GKS U-19 – MOSP Białystok 1:0 (0:0)
Bramka: Kacper Rybacki 80

Skład GKS: Kacper Foltyn – Aleksander Polujanski (70. Jonasz Wiewiórowski), Dima Hrynkiv, Dima Lutsenko, Maciej Bartkiewicz – Hubert Tomaszewski (70. Hubert Grałka), Piotr Więcławik (75. Kacper Rybacki), Filip Kwiecień (60. Dawid Kmiecik), Jakub Szczepaniak (80. Dominik Retkiewicz), Kacper Czapla (85. Oliwier Urbaniak) – Kacper Frączyk (46. Bartosz Wiśniewski).

Żółte kartki: Bartosz Wiśniewski

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

▪️ I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B1 / 16. kolejka

AKS SMS II Łódź PGE GKS U-17 1:2 (1:0)
 Bramki: Bartosz Kopański 52 (as. Bartosz Pietruszka), Antoni Eksman 58 (as. Jakub Szczepański)

Skład GKS: Michał Jajus – Jakub Szczepański, Damian Przybylski, Filip Kwapiński, Bartosz Stańdo – Marcel Sadziński (55. Aleksander Skrobek), Mikołaj Błaszczyk, Antoni Eksman, Dominik Bajurski (50. Jan Nowak) – Adrian Golec (40. Bartosz Kopański), Bartosz Pietruszka.
Na ławce pozostali: Jarosław Nowak, Michał Domański.

Trenerzy: Michał Sikorski, Mikołaj Grzelak i Damian Michalak

PGE GKS U-16 – Widok Skierniewice 1:2 (1:1)
Bramka: Effe Batuar

Skład GKS: Kacper Morze – Dawid Pawęta, Marcin, Kluska, Bartek Długosz, Julian Irzykowski – Kaspian Jasiczek, Effe Batuar, Krzysztof Pazera, Kajtek Strupczewski, Bartek Osuch – Patryk Porczyk.
Na zmianę wchodzili: Daniel Grzybowski, Bogdan Gurin, Maciek Osuch, Oliwier Sadowski, Damian Wróblewski, Kornel Pawłowski, Hubert Bujakowski, Bartek Kwaśnik.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ PGE GKS U-14 – Concordia Piotrków Trybunalski 6:2
Bramki: Jakub Szulc, Kacper Kulik, Oskar Krakowski, Piotr Domagała, Paweł Zybura, zawodnik testowany

Skład GKS: Szymon Piotrowski – Paweł Zybura, Piotr Kuliberda, Szymon Sęk – Kacper Woszczyk, Oskar Krakowski, Jakub Szulc, Igor Wojtala, Sebastian Wolańczyk – Piotr Domagała, Kacper Kulik.
Rezerwowi: Adrian Szczepanik, Oskar Ciachorowski, Igor Majchrzak, Maciej Martyniak, Franciszek Iwański, Patryk Kurowski, zawodnik testowany.

Trenerzy: Jacek Kałużny, Jakub Bednarek

▪️ PGE GKS U-13 – Ruch Radzionków 1:3 (1:1)
Bramka: Igor Krakowski

Kadra GKS: Allan Wódka, Jakub Wiśniewski – Damian Zochniak, Patryk Paradowski, Filip Murzyła, Miłosz Salon, Bartosz Terkalski, Igor Krakowski, Filip Motyl, Filip Pitek, Bartosz Krasoń, Tomasz Sobolewski, Aleksander Kostrzewa, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

PGE GKS U-13 – RAP Radomsko 9:2
Bramki: Tomasz Sobolewski (3), Jakub Sobolewski (2), Bartosz Terkalski (2), Jan Kurzawski, Aleksander Kostrzewa

Kadra GKS: Michał Solecki, Marcin Lis, Igor Krakowski, Bartosz Terkalski, Aleksander Kostrzewa, Tomasz Sobolewski, Jakub Sobolewski, Aleksander Rożentalski, Miłosz Salon, Jan Kurzawski, Julian Pazera.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪️ GUKS Gorzkowice – PGE GKS U-12 0:6
Bramki: Błażej Szczęsny (2), Dawid Urbaniak (2), Fabian Zawiasa, Wiktor Wędzonka

Kadra GKS: Marcel Paprocki – Wiktor Wędzonka, Bruno Janowski, Dawid Gaworski, Oskar Matyśkiewicz, Iwo Szymczyk, Klaudiusz Bartoszewski, Błażej Szczęsny, Jakub Krawczyk, Fabian Zawiasa, Dawid Urbaniak, Karol Uchroński.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

▪ ŁKS Łódź PGE GKS U-11

Kadra GKS: Szymon Antczak, Mateusz Banasiak, Hubert Cywiński, Jakub Gołąb, Leon Łuszcz, Aleksander Kałużny, Ksawery Klekociński, Tymon Kwaśniewski, Karol Kwiatek, Jakub Marjan, Wiktor Paradecki, Kacper Pawłowski, Adam Sęk, Alan Siewiera.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Radosław Kozoń

▪ Turniej „Pro Future Cup” z udziałem PGE GKS U-7

Kadra GKS: Filip Czubała, Miłosz Niedzielski, Oliwier Chudzik, Leon Szmigielski, Fabian Hoffman, Witek Łuszcz, Filip Michalak, Hubert Polakiewicz, Szymon Świtała, Nataniel Czerwiński.

Trenerzy: Michał Krawczyk i Marcin Szymak