MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 15-16 kwietnia

Udostępnij:

Za nami kolejny weekend z ligowymi meczami drużyn Akademii GKS. Jak zwykle nie brakowało w nich sportowych emocji oraz pięknych goli. Jedni wygrywali gładko i wysoko (m. in. GKS II, U-16 cz U-14), inni toczyli heroiczne pojedynki, których końcowy rezultat do ostatniego gwizdka mógł się odwrócić (m. in. GKS U-19, U-17 czy U-13). Zapraszamy na przegląd wydarzeń z tych (i innych) spotkań.

W trakcie minionego weekendu najwyższą skutecznością wykazały się drużyny z roczników 2009, 2010, 2013 oraz zespół rezerw, a prymat wśród strzelców wiedli Piotr Domagała (U-14) – autor czterech goli, Damian Michalak (GKS II), Bartłomiej Trzeboński (GKS II), Adrian Szczepanik (U-14) oraz Jakub i Tomasz Sobolewscy (U-13) – zdobywcy hattricków. Passę zwycięstw podtrzymali m.in. juniorzy młodsi U-17, którzy na „ciężkim” boisku w Strykowie pokonali Zjednoczonych, odnosząc w ten sposób 18 zwycięstwo w sezonie. Niemniej imponująco wyglądają statystyki „rezerwistów” (9 zwycięstw w 11 meczach) oraz drużyn U-16 (4/4), U-14 (4/4) i U-15 (3/3). Pasjonujące, choć przegrane spotkanie z Wisłą Płock rozegrał zespół U-19, o którym szerzej możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei młodsi giekaesiacy (U-10, U-9 i U-8) wzięli udział w turnieju „Bełchatów CUP”, rozgrywanym na boisku Powiatowego Centrum Sportu. Podczas tych zawodów biało-zielono-czarni mierzyli się m. in. z DAP Kielce, Victorią Częstochowa, RSS Centrum Radom i WKS 1957 Wieluń. Ponadto pasjonujące i wyrównane mecze rozegrały zespoły GKS U-13 (ze Stalą Niewiadów) i U-12 (z Lechią Tomaszów Maz.). Wszystkie wyniki ligowych gier prezentujemy poniżej.

▪ KEEZA Klasa B, grupa: Piotrków Tryb. gr. 4 / 11. kolejka

PGE GKS II LUKS Czartoria Ręczno 11:1 (4:0)
Bramki dla GKS-u: Damian Michalak 6 (as. Sebastian Ochocki), Eryk Wiśniewski 33 (as. Damian Michalak), Oliwier Urbaniak 39 (as. Szymon Sarnik), Damian Michalak 43 (as. Szymon Sarnik), Damian Michalak 47 (as. Aleksander Polujanski), Bartłomiej Trzeboński 49 (as. Sebastian Ochocki), Bartłomiej Trzeboński 56 (as. Aleksander Polujanski), Jakub Mękarski 69 (as. Damian Michalak), Oliwier Urbaniak 76 (as. Damian Michalak), Dmytro Hrynkiv 80 (as. Damian Michalak), Bartłomiej Trzeboński 89 (as. Jakub Mękarski)

Skład GKS: Bartosz Szelong – Hubert Tomaszewski (61. Kacper Markiewicz), Eryk Wiśniewski (61. Jakub Kiełbus), Dmytro Hrynkiv, Sebastian Ochocki – Mikołaj Krzysztofik (46. Jakub Mękarski), Dawid Kmiecik, Oliwier Urbaniak, Damian Michalak, Szymon Sarnik (46. Aleksander Polujanski) – Bartłomiej Trzeboński.

Trenerzy: Zygmunt Łuszcz i Adam Konstańczuk

▪ Liga Makroregionalna U-19, gr. 1 / 7. kolejka

Wisła Płock – PGE GKS U-19 4:3 (2:1)
Bramki: Miłosz Korpowski 8, Jakub Basiński 27, 60, 87 – Dominik Kurzydlak 32 (rzut wolny), Aleksy Jóźwik 68, Maciej Bartkiewicz 90+5 (rzut karny)

Skład GKS: Kacper Foltyn – Maciej Bartkiewicz, Jakub Szczepaniak, Dima Lutsenko, Filip Kwiecień (71. Aleksander Polujanski) – Grzegorz Tomczyk (61. Aleksy Jóźwik), Domink Retkiewicz (76. Dawid Kmiecik), Dominik Kurzydlak (66. Hubert Tomaszewski), Piotr Więcławik (81. Oliwier Urbaniak) – Bartosz Wiśniewski (81. Dima Hrynkiv), Kacper Rybacki (76. Adam Łaski).

Żółte kartki: Julian Kolbus, Filip Myszkowski, Dawid Kamiński – Filip Kwiecień, Dominik Kurzydlak, Jakub Szczepaniak, Bartosz Wiśniewski, Adam Łaski
Czerwone kartki: Julian Kolbus 80 – Jakub Szczepaniak 59 (za drugą żółtą)

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

▪ I Liga wojewódzka Juniorów młodszych B1 / 20. kolejka

Zjednoczeni Stryków – PGE GKS U-17 1:2 (0:1)
Bramki: Aleksy Jóźwik 22 (as. Artiom Syreishchykov), Adam Łaski 49 (as. Jakub Krawętek)

Skład GKS: Oskar Krzywdziński – Jakub Szczepański, Damian Przybylski (52. Filip Kwapiński), Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo – Aleksy Jóźwik, Aleksander Skrobek (89. Michał Domański), Artiom Syreishchykov, Jan Nowak (80. Piotr Kulka) – Dominik Bajurski, Adam Łaski (84. Julian Grill).

Trenerzy: Michał Sikorski, Mikołaj Grzelak i Damian Michalak

II Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 4. kolejka

PGE GKS U-16 – Szczerbiec Wolbórz 4:0 (1:0)
Bramki: Paweł Follmann 11 (as. Damian Wróblewski) i 83 (as. Maciej Osuch), Bartosz Osuch 66 i 88 (as. Effe Batuar)

Skład GKS: Kacper Morze – Bartosz Osuch, Marcin Kluska, Bartosz Długosz, Damian Wróblewski – Kaspian Jasiczek (65. Krzysztof Pazera), Effe Batuar (70. Maciej Osuch), Hubert Bujakowski, Kajetan Strupczewski (65. Kornel Pawłowski) – Paweł Follmann, Bartosz Kwaśnik.
Rezerwowi: Jakub Kowalczyk, Bogdan Gurin, Julian Irzykowski, Patryk Cużytek.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ II Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 2. kolejka

PGE GKS II U-16 – Stal Niewiadów 6:1 (2:1)
Bramki: Oliwier Sadowski 7 (as. Franciszek Szymczyk), Krzysztof Pazera 42 (as. Dawid Pawęta), 87 (as. Igor Gawin), Franciszek Szymczyk 47 (as. Kornel Pawłowski), Dawid Pawęta 60 (as. Dawid Pazera), Patryk Porczyk 64 (as. Julian Irzykowski)

Skład GKS: Jakub Kowalczyk (46. Norbert Drechna) – Patryk Cużytek (56. Filip Dziewięcki), Bogdan Gurin-Klupś, Vladyslav Babkov (60. Dawid Wolankiewicz), Julian Irzykowski (65. Tomasz Sujka) – Patryk Kępiński (46. Filip Szczepaniak), Dawid Pawęta, Krzysztof Pazera, Franciszek Szymczyk (65. Igor Gawin) – Kornel Pawłowski, Oliwier Sadowski (46. Patryk Porczyk).

Trener: Radosław Kozoń

▪ II Liga Wojewódzka Trampkarzy C1 / 4. kolejka

PGE GKS U-15 – Ceramika Opoczno 4:0 (2:0)
Bramki: Błażej Witczak 48 i 70, Jonasz Albert 19, Igor Gawin 40

Skład GKS: Fryderyk Ochap – Alan Rosiński, Jan Gruszka, Mateusz Bystry, Milan Latocha – Franciszek Pietrzak, Mikołaj Pawełoszek, Igor Gawin, Jonasz Albert – Blażej Witczak, Kacper Papuga.
Rezerwowi: Daniel Grzybowski, Vladislav Babkov, Bogdan Babkov, Rafał Matysiak, Filip Dziewięcki, Tomasz Sujka.

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

Liga Okręgowa Trampkarzy C2, gr. 3 / 4. kolejka

PGE GKS U-14 – BAP Soccer Bełchatów 12:1 (2:1)
Bramki: Adrian Szczepanik 23 (as. Kacper Woszczyk), 30 (as. Kacper Kulik) i 65, Oskar Krakowski 43 (as. Kacper Woszczyk), Piotr Domagała 45 (as. Maciej Martyniak), 55 (as. Maciej Martyniak), 75 (as. Franciszek Iwański) i 80 (as. Igor Wojtala), Kacper Kulik 48 i 60, Maciej Martyniak 54 (as. Piotr Domagała), Jakub Szulc 68 (as. Oskar Krakowski)

Skład GKS: Szymon Piotrowski – Igor Majchrzak, Piotr Kuliberda, Oskar Ciachorowski, Kacper Woszczyk – Franciszek Iwański, Oskar Krakowski, Igor Wojtala, Adrian Szczepanik – Piotr Domagała, Kacper Kulik.
Rezerwowi: Igor Świątek – Patryk Kurowski, Szymon Sęk, Paweł Zybura, Maciej Martyniak, Jakub Szulc.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

I Liga Wojewódzka Młodzików D1 / 4. kolejka

PGE GKS U-13 – Stal Niewiadów 1:2 (0:1)
Bramka: Szymon Piekarski 41 (as. Bartosz Terkalski)

Kadra GKS: Allan Wódka, Jakub Wiśniewski – Patryk Paradowski, Miłosz Salon, Bartosz Terkalski, Igor Krakowski, Filip Motyl, Bartosz Krasoń, Tomasz Sobolewski, Aleksander Kostrzewa, Damian Zochniak, Szymon Piekarski.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

Liga Okręgowa Młodzików D1, gr. 5 / 2. kolejka

PGE GKS U-13 – BAP Soccer Bełchatów 7:1 (2:0)
Bramki: Jakub Sobolewski 23 (as. Jan Kurzawski), 27 (as. Jan Kurzawski) i 41 (as. Tomasz Sobolewski), Jan Kurzawski 47 (as. Jakub Sobolewski), Tomasz Sobolewski 35 (rzut wolny), 36 i 40

Kadra GKS: Michał Sołecki, Aleksander Rożentalski, Jan Kurzawski, Jakub Sobolewski, Tomasz Sobolewski, Jakub Wróblewski, Igor Balcerzak, Szymon Wilczopolski, Dawid Gaworski, Mikołaj Kozieł, Szymon Kośka.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

Liga Okręgowa Młodzików D2, gr. 5 / 4. kolejka

Lechia Tomaszów Maz. PGE GKS U-12 2:2
Bramki: Konrad Sałaciński (as. Marcel Nowak), Tymon Olejnik (as. Iwo Szymczyk)

Kadra GKS: Michał Górecki – Adam Sęk, Marcel Nowak, Iwo Szymczyk, Klaudiusz Bartoszewski, Jakub Krawczyk, Konrad Sałaciński, Dawid Urbaniak, Karol Uchroński, Tymon Olejnik, Oskar Matyśkiewicz, Bruno Janowski.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

Liga Okręgowa Młodzików D2, gr. 6 / 4. kolejka

LKS Astoria Szczerców – PGE GKS U-11 1:5
Bramki: Ksawery Klekociński, Tymon Kwaśniewski, Karol Kwiatek, Wiktor Paradecki, bramka samobójcza

Kadra GKS: Marcel Paprocki – Jakub Gołąb, Ksawery Klekociński, Tymon Kwaśniewski, Karol Kwiatek, Jakub Marjan, Wiktor Paradecki, Kacper Pawłowski, Alan Siewiera, Mateusz Sońta, Mateusz Banasiak.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Radosław Kozoń

Liga Okręgowa Orlików E1 „M”, gr. 11 / 1. kolejka

MABO Piotrków Tryb.  PGE GKS U-11

Kadra GKS: Michał Górecki – Hubert Cywiński, Leon Łuszcz, Szymon Antczak, Nadia Kokocińska, Dominik Czerwiński, Wiktor Chojnicki, Adam Sęk, Oskar Prockiw.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Radosław Kozoń

Turniej „Bełchatów CUP” z udziałem PGE GKS U-10

Kadra GKS: Tobiasz Kwiecień, Ksawery Kwiecień, Aleksander Kałużny, Filip Jaworski, Julian Mrugalski, Antoni Siciński, Wiktor Gorzelski, Julian Kustra, Eryk Holak, Alan Słomian, Gracjan Zieliński, Franciszek Baranowicz.

Trenerzy: Jakub Bednarek i Radosław Drogosz

Turniej „Bełchatów CUP” z udziałem PGE GKS U-9

Kadra GKS: Jonasz Mras, Gracjan Ciołek, Nicolas Oślizło, Artur Madejak, Paweł Paradowski, Piotr Galus, Karol Wyszyński, Izabela Walczak, Jan Rabiej.

Trenerzy: Michał Krawczyk i Radosław Kozoń

Turniej „Bełchatów CUP” z udziałem PGE GKS U-8

Kadra GKS: Leon Andrzejewski, Jan Łopata, Jonasz Mras, Alan Kukuła, Cezary Pięta, Filip Czubała, Leon Krzesiak, Stanisław Aleksandrowicz, Jan Małecki, Miłosz Niedzielski, Oliwier Chudzik.

Trenerzy: Marcin Szóstakiewicz i Jakub Ochocki

PGE GKS U-7  Włókniarz Zelów

Kadra GKS: Leon Szmigielski, Hubert Polakiewicz, Milan Dec, Fabian Hoffman, Filip Michalak, Daniel Wdowiak, Aleksander Murzyła, Aleksander Molo, Aron Holak, Witek Łuszcz, Szymon Bednarek, Oskar Kwiatkowski, Fabian Wiśniewski, Dawid Kaczmarek.

Trenerzy: Michał Krawczyk i Marcin Szymak

PGE GKS U-6 Hattrick Bełchatów

Kadra GKS: Nataniel Czerwiński, Antoni Szczepaniak, Nikodem Maciejewski, Iwo Wawrzyniak, Hanna Sterczyńska, Maria Rogozińska, Tymon Kowalski, Julian Pawlikowski, Jan Wyczachowski.

Trenerzy: Marcin Szóstakiewicz i Michał Krawczyk