MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 27-28 sierpnia

Udostępnij:

W miniony weekend wszystkie nasze drużyny, które rozgrywały swoje spotkania, ligowych punktów szukały na wyjazdach, zaś zespoły kategorii Młodzik i Orlik rywalizowały w silnie obsadzonych międzynarodowych turniejach „Wisła Płock Youth CUP” oraz „Świderski CUP”. Zapraszamy na raport z tych gier.

Wobec przełożonych spotkań juniorów młodszych U-17 (z UKS Piotrcovią) oraz trampkarzy U-14 (z Widzewem TMRF Łódź), oczy kibiców zwrócone były przede wszystkim na Łódź, gdzie drużyna PGE GKS U-19 walczyła (skutecznie) o drugie z rzędu zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów A1, natomiast zespoły U-11 i U-10 rywalizowały w turnieju „Świderski CUP”, rozgrywanym na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Jednakże najwięcej radości młodych giekaesiaków można było zaobserwować w Radomsku, gdzie podopieczni trenerów Adama Paluszka i Arkadiusza Tomczyka rozbili miejscowy RKS, oraz w Płocku, gdzie pierwsza drużyna PGE GKS U-13 wygrała zawody „Wisła Płock Youth CUP”, a Filip Motyl został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

▪ I Liga Wojewódzka Juniorów A1 / 2. kolejka

PSV Łódź – PGE GKS U-19 2:3 (0:1)
Bramki dla PGE GKS: Marcel Żegota 34, Maciej Bartkiewicz 82 (as. Dawid Woźniakowski), Wiktor Klauz 90+3

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dawid Kępniak, Maciej Bartkiewicz, Dominik Kurzydlak – Kacper Czapla, Filip Kwiecień (80. Wiktor Klauz), Bartosz Frątczak (50. Dominik Retkiewicz), Dominik Tomczyk (60. Urbaniak), Marcel Żegota, Marcel Wojtasik (46. Dawid Woźniakowski) – Bartosz Wiśniewski (46. Kacper Frączyk).
Żółta kartka: Woźniakowski

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

I Liga Wojewódzka Juniorów młodszych B2 / 2. kolejka

Pelikan Łowicz – PGE GKS U-16 4:0 (0:0)

Skład GKS: Norbert Drechna – Marcin Kluska, Bogdan Gurin-Klupś, Damian Wróblewski, Julian Irzykowski – Dawid Pawęta, Franciszek Szymczyk, Effe Batuar, Krzysztof Pazera, Marcel Sadziński – Paweł Follmann.
Na zmiany wchodzili: Jakub Kowalczyk, Hubert Bujakowski, Kornel Pawłowski, Kacper Filipczak, Bartek Kwaśnik, Patryk Porczyk, Kajtek Strupczewski.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪ I Liga Okręgowa Trampkarzy C1, grupa 2 / 1. kolejka

RKS Radomsko – PGE GKS U-15 (1:14)
Bramki dla GKS-u: Mikołaj Pawełoszek 8, 44, 51 i 62, Kacper Papuga 28 i 70, Igor Gawin 72 i 73, Franciszek Pietrzak 29 i 49, Patryk Kępiński 38, Mateusz Bystry 68, Jonasz Albert 69 i 77

Skład GKS: Fryderyk Ochap (Daniel Grzybowski) – Milan Latocha, Patryk Kępiński, Jan Gruszka, Igor Gawin – Mateusz Bystry, Franciszek Pietrzak, Jonasz Albert, Mikołaj Pawełoszek, Łukasz Jasiński – Kacper Papuga
Na zmiany wchodzili: Alan Rosiński, Błażej Witczak, Adam Wojtków, Tomasz Sujka, Filip Dziewięcki

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪ Międzynarodowy turniej „Wisła Płock Youth CUP” z udziałem PGE GKS U-13

Kadra PGE I GKS: Alan Wódka, Marcin Lis, Igor Krakowski, Miłosz Salon, Damian Zochniak, Bartosz Terkalski, Filip Motyl, Filip Murzyła, Tomasz Sobolewski, Kacper Niewiadomski, Szymon Piekarski.

Kadra PGE II GKS: Antoni Kupiec, Michał Solecki, Bartłomiej Zawieja, Aleksander Kostrzewa, Aleksander Rożentalski, Patryk Paradowski, Karol Uchroński, Tymon Olejnik, Jakub Sobolewski, Błażej Szczęsny, Jan Kurzawski, Jakub Wiśniewski.

Trenerzy: Damian Chojka i Szymon Lesiakowski

Więcej szczegółów dotyczących występu giekaesiaków w turnieju znajdziecie pod tym LINKIEM.

▪ Turniej „Świderski CUP” z udziałem PGE GKS U-11 i U-10

Kadra PGE GKS: Tobiasz Kwiecień, Ksawery Kwiecień, Filip Jaworski, Julian Kustra, Wiktor Gorzelski, Franciszek Baranowicz, Kamil Hawrysz, Wojciech Irzykowski, Gracjan Zieliński, Krzysztof Walerianowicz, Aleksander Kałużny.

Więcej szczegółów dotyczących występu naszych młodzików w turnieju znajdziecie TUTAJ.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna