MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

#Raport: 4-5 marca

Udostępnij:

Mecze kontrolne m. in. z KKS Kalisz, Wartą Sieradz i Skrą Częstochowa, dwa wyjazdowe turnieje i początek ligowej rywalizacji – to wszystko wydarzyło się w miniony weekend. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, drużyny Akademii GKS Bełchatów, niejednokrotnie w zimowej scenerii solidnie przepracowały ostatni dni. Zapraszamy na podsumowanie.

Wydarzeniem weekendu był pierwszy mecz juniorów starszych w wiosennej edycji rozgrywek Ligi Makroregionalnej U-19. Podopieczni trenerów Dawida Ciupińskiego, Adama Konstańczuka i Zygmunta Łuszcza sprawili miłą niespodziankę, wywożąc z Elbląga komplet punktów. Relacja z meczu TUTAJ. Mistrz rundy jesiennej I Ligi Wojewódzkiej Juniorów młodszych B1, czyli GKS U-17 po ostatnim niepowodzeniu w sparingu ze Skrą Częstochowa, odegrał się na KKS Kalisz, zwyciężając pewnie 3:0. Imponujący pokaz skuteczności zaprezentowali z kolei zawodnicy GKS U-16 i U-14, którzy siedmiokrotnie trafiali do bramki swoich rywali. Najmłodsi giekaesiacy z roczników 2013 i 2015 wyjechali na turnieje do Warszawy i Radomsko, natomiast królem polowania był zespół U-11. Podopieczni Szymona Lesiakowskiego i Radosława Kozonia w wyjazdowym meczu z Pelikanem Łowicz strzelili… 14 goli!

▪️ Liga Makroregionalna U-19 (gr. 1) / 1. kolejka

Olimpia Elbląg PGE GKS U-19 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Szczepaniak 51, Piotr Więcławik 90+6

Skład GKS: Kacper Foltyn – Aleksander Polujanski (85. Eryk Wiśniewski), Dima Lutsenko, Maciej Bartkiewicz, Dominik Kurzydlak (46. Hubert Tomaszewski) – Piotr Więcławik, Dawid Kmiecik (46. Grzegorz Tomczyk), Filip Kwiecień (61. Dominik Retkiewicz), Adam Łaski (61. Wiktor Klauz), Jakub Szczepaniak – Bartosz Wiśniewski (67′ Kacper Frączyk).

Żółte kartki: Marcel Prystupa, Filip Tylec, Michał Ruciński – Filip Kwiecień, Wiktor Klauz
Czerwona kartka: Marcel Prystupa 65 (za drugą żółtą)

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

▪️ PGE GKS U-17 KKS Kalisz 3:0 (1:0)
Bramki: Jan Nowak 35 (as. Dominik Bajurski), Mikołaj Błaszczyk 55, Bartosz Pietruszka 72 (as. Mikołaj Błaszczyk)

Skład GKS: Michał Jajus – Jakub Szczepański (75. Michał Domański), Damian Przybylski, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo – Artiom Syreishchykov, Mikołaj Błaszczyk, Dominik Bajurski (70. Piotr Kulka) – Jan Nowak (50. Aleksander Skrobek), Marcel Sadziński (50. Bartosz Kopański), Bartosz Pietruszka.

Trenerzy: Michał Sikorski, Mikołaj Grzelak i Damian Michalak

▪️ PGE GKS U-16 – Sokół Aleksandrów Łódzki U-17 7:1 (3:0)
Bramki:
Maciej Osuch (2), Bartek Długosz, Marcin Kluska, Kornel Pawłowski, Jakub
Malinowski, Patryk Porczyk

Skład GKS: Kacper Morze – Dawid Pawęta, Marcin Kluska, Bartek Długosz, Julian Irzykowski – Kaspian Jasiczek, Effe Batuar, Jakub Malinowski, Paweł Follmann, Kornel Pawłowski – Kajtek Strupczewski.
Na zmiany wchodzili: Norbert Drechna, Patryk Cużytek, Maciej Osuch, Krzysztof Pazera, Patryk Porczyk, Bogdan Gurin, Mateusz Sokołowski, Oliwier Sadowski, Damian Wróblewski, Bartek Osuch.

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Adam Paluszek

▪️ PGE GKS U-15 – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:2
Bramki: Jonasz Albert 18, Kacper Papuga 30, Alan Rosiński 65

Skład GKS: Jakub Kowalczyk – Alan Rosiński, Mateusz Bystry, Jan Gruszka, Milan Latocha – Franciszek Pietrzak, Mikołaj Pawełoszek, Igor Gawin, Jonasz Albert, Błażej Witczak – Kacper Papuga.
Na zmiany wchodzili: Filip Dziewięcki, Bogdan Babkov, Tomasz Sujka, Adam Wojtków, Dawid Jarzębowski.

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

▪️ PGE GKS U-14 – Warta Sieradz 6:2
Bramki: Adrian Szczepanik (2), Piotr Domagała, Igor Wojtala, Oskar Ciachorowski, zawodnik testowany

Skład GKS: Szymon Piotrowski – Igor Majchrzak, Piotr Kuliberda, Szymon Sęk – Kacper Woszczyk, Oskar Krakowski, Jakub Szulc, Igor Wojtala, Maciej Martyniak – Piotr Domagała, zawodnik testowany.
Rezerwowi: Adrian Szczepanik, Oskar Ciachorowski.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪️ PGE GKS U-14 – KS Grocholice 7:2
Bramki: Piotr Domagała (2), zawodnik testowany, Oskar Krakowski, Piotr Domagała, Igor Wojtala, zawodnik testowany

Skład GKS: Igor Świątek – Igor Majchrzak, Piotr Kuliberda, Szymon Sęk – Kacper Woszczyk, Oskar
Krakowski, Jakub Szulc, Igor Wojtala, Maciej Martyniak – Piotr Domagała, zawodnik testowany.
Rezerwowi: Szymon Piotrowski, Adrian Szczepanik, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Jakub Bednarek

▪️ PGE GKS U-13 – DAP Kielce 6:1
Bramki: Igor Szewczyk (2), Bartosz Krasoń (2), Miłosz Salon, Jakub
Sobolewski

Kadra GKS: Alan Wódka, Jakub Wiśniewski, Igor Krakowski, Szymon Piekarski, Filip Murzyła, Jan Kurzawski, Miłosz Salon, Aleksander Rożentalski, Bartosz Krasoń, Igor Szewczyk, Filip Pitek, Patryk Paradowski, zawodnik testowany.

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪️ PGE GKS U-13 – Parasol Wrocław 0:10

Kadra GKS: Alan Wódka, Antoni Kupiec, Damian Zochniak, Patryk Paradowski, Filip Murzyła, Miłosz Salon, Bartosz Terkalski, Igor Krakowski, Szymon Piekarski, Filip Pitek, Bartosz Krasoń, Igor Szewczyk,

Trenerzy: Damian Chojka i Marcin Szymak

▪️ PGE GKS U-12 – UKS Hattrick Bełchatów 2:1
Bramki: Szymon Kośka, Wiktor Wędzonka

Kadra GKS: Antoni Kupiec – Wiktor Wędzonka, Bruno Janowski, Oskar Matyśkiewicz, Dawid
Gaworski, Iwo Szymczyk, Błażej Szczęsny, Klaudiusz Bartoszewski, Szymon Kośka, Julian Sidek, Jakub Wróblewski, Jakub Krawczyk, Fabian Zawiasa.

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Jacek Kałużny

▪️ Pelikan Łowicz PGE GKS U-11 8:14
Bramki: Ksawery Klekociński (5), Alan Siewiera (4), Mikołaj Dobrowolski, Dawid Mazerant, Dominik
Czerwiński, Mateusz Sońta, Mateusz Banasiak

Kadra GKS: Adam Sęk, Alan Siewiera, Ksawery Klekociński, Mateusz Banasiak, Dominik Czerwiński, Mateusz Sońta, Oskar Prockiw, Wiktor Paradecki, Mikołaj Dobrowolski (APN Piotrków Tryb.), Dawid Mazerant (APN Piotrków Tryb.).

Trenerzy: Szymon Lesiakowski i Radosław Kozoń

▪️ Turniej Pro Future Cup w Warszawie z udziałem PGE GKS U-10

Kadra GKS: Zawodnik testowany, Franciszek Baranowicz, Aaron Wróblewski, Wiktor Gorzelski, Aleksander Kałużny, Filip Jaworski, Gracjan Zieliński, Kamil Hawrysz, Tobiasz Kwiecień, Wojciech Irzykowski.

▪️ „Top Turnieje Cup” w Radomsku z udziałem PGE GKS U-8

Kadra GKS: Jonasz Mras, Gracjan Ciołek, Filip Czubała, Leon Krzesiak, Miłosz Niedzielski, Stanisław Aleksandrowicz, Leon Andrzejewski, Mikołaj Zawodziński, Jan Łopata.

Trener: Marcin Szóstakiewicz

▪️ Skra Częstochowa – PGE GKS U-7

Kadra GKS: Oliwier Chudzik, Filip Michalak, Milan Dec, Leon Szmigielski, Hubert Polakiewicz, Nataniel Czerwiński, Fabian Hoffman, Szymon Świtała, Aleksander Murzyła, Witek Łuszcz, Fabian Wiśniewski.

Trener: Michał Krawczyk i Marcin Szymak