MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Trener Polak z licencją UEFA A

Udostępnij:

Miło nam poinformować, że trener Filip Polak podniósł swoją kwalifikację i odebrał dyplom ukończenia kursu trenerskiego UEFA A.

Kurs na trenera UEFA A trwał blisko rok. – W tym czasie uczestniczyłem w zajęciach teoretycznych, w trakcie których swoją wiedzą dzielili się doświadczeni trenerzy-edukatorzy. Miały miejsce również zajęcia praktyczne np. z zakresu motoryki – opowiada trener Polak, który w ramach kursu odbył dwutygodniowy staż oraz odbył wyjazd studyjny do Akademii Warty Poznań. Napisał także pracę dyplomową pt. „Model pracy w piłce 11-osobowej w systemie 1-4-3-3”.

Licencja UEFA A pozwoli trenerowi na pracę w rozgrywkach młodzieżowych na wszystkich szczeblach. Dodatkowo może być opiekunem drużyny seniorskiej z wyłączeniem tych, które występują w rozgrywkach Ekstraklasy i 1 ligi. Trener Filip Polak przed pracą z grupą naborową, którą rozpoczął w styczniu br., pracował jako pierwszy trener w roczniku 2009. Po tym sukcesie naszego trenera w Akademii GKS jest już jedenastu szkoleniowców posiadających licencję UEFA A. Trenerowi Polakowi serdecznie gratulujemy ukończenia kursu i uzyskaniu trenerskiej licencji wyższej kategorii!

Przypomnijmy, że na początku miesiąca informowaliśmy o tym, że czterej nasi trenerzy ukończyli kurs trenerski UEFA B. Byli to Przemysław Marjan, Michał Krawczyk, Marcin Szóstakiewicz oraz Krystian Paprocki – tekst TUTAJ.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna