MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Wiosenny start rezerw

Udostępnij:

Zmiana zasad korzystania z infrastruktury sportowej, w tym boisk, umożliwia od poniedziałku wspólne treningi grup piłkarskich Akademii. To także możliwość wznowienia rozgrywek, w tym KEEZA Klasy Okręgowej i Ligi Makroregionalnej U-19.

PGE GKS II rundę wiosenną piotrkowskiej „okręgówki” miał rozpocząć 20 marca wyjazdowym spotkaniem ze Startem Lgota Wielka. Mecz ten został jednak odwołany z powodu wprowadzenia na terenie całego kraju zaostrzonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Od tamtej pory podopieczni trenera Adriana Teodorczyka ćwiczyli on-line, stosując się do przedstawionego im planu treningowego.

Przez decyzję o zawieszeniu rozgrywek bełchatowianom przełożono na nowe terminy spotkania pięciu kolejek. W związku z tym piłkarską wiosnę „dwójka” rozpocznie w środę od interesującego pojedynku z lokalnym przeciwnikiem, Astorią Szczerców (godz. 17:00). – Normalnie pierwszy mecz rundy rozegralibyśmy miesiąc temu. Dlatego tym bardziej cieszy mnie powrót na boisko. Podtrzymujemy cel na ten sezon, którym jest awans do 4 ligi. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to uczynić. Dysponuję naprawdę fajną kadrą, w której mam wielu zdolnych chłopaków. Jednak jak to w sporcie bywa, zweryfikuje nas dyspozycja dnia i boisko, gdzie każdy chce osiągnąć jak najlepszy rezultat – mówi trener Adrian Teodorczyk, któremu w pracy szkoleniowej pomaga Zygmunt Łuszcz. Ich kadra złożona jest głównie z rocznika 2003, będąc najmłodszą ekipą w stawce siedemnastu klubów.

Na półmetku rozgrywek KEEZA Klasy Okręgowej PGE GKS II z dorobkiem 33 punktów zajmuje drugie miejsce, tracąc do liderującego MGKS Drzewica tylko trzy „oczka”. Na ten dorobek bełchatowian złożyło się 10 zwycięstw i 3 remisy. Rezerwy mogą pochwalić się najlepszym atakiem strzelając w 16. kolejkach aż 59 bramek. Najwyższe zwycięstwo to domowy sukces z Włókniarzem Moszczenica 10:1. Królem strzelców rundy jesiennej był autor 10 goli, Kacper Sionkowski.

Za to w niedzielę ponownie będziemy emocjonować się rozgrywkami Ligi Makroregionalnej U-19. Tego dnia do Bełchatowa przyjedzie wicelider tabeli po trzech kolejkach, Ursus Warszawa (godz. 12:00). Przed zawieszeniem rozgrywek bełchatowianie na inaugurację rundy pokonali w stolicy „Traktorki” po bramce Bartłomieja Trzebońskiego (relacja TUTAJ). W drugiej serii gier trafienie Kacpra Sionkowskiego dało sukces drużynie PGE GKS U-19 w meczu z Widzewem Łódź (relacja TUTAJ). Trzecia kolejka to pechowa porażka z ŁKS Łomża 1:2 (relacja TUTAJ). TUTAJ obszernie zapowiadaliśmy rundę wiosenną tych rozgrywek.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0