MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Jakubiec z dwuletnią umową

Udostępnij:

Czwarty zawodnik młodego pokolenia podpisał tego lata swój pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Bełchatów. 18-letni obrońca Hubert Jakubiec złożył dziś podpis pod umową do 30 czerwca 2023 r.

Urodzony 26 sierpnia 2003 roku zawodnik przygodę z piłką rozpoczynał w Włókniarzu Pabianice w wieku 6 lat. Następnie trafił do GKS Ksawerów, by w wieku 14 lat trafić do zespołu prowadzonego przez trenera Adriana Teodorczyka.

W minionym sezonie Jakubiec wystąpił w drużynie PGE GKS II Bełchatów w 27 meczach KEEZA Klasy Okręgowej, w których strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty oraz trzech meczach pucharowych (1 bramka, 1 asysta). Hubert wystąpił również w 11 spotkaniach lig juniorskich, gdzie raz zapisał na swe konto ostatnie podanie. Łącznie w wymienionych meczach rosły obrońca zagrał przez 2.838 minut.

Jakubiec od początku okresu przygotowawczego pracuje z pierwszą drużyną i wystąpił w czterech meczach kontrolnych. Wciąż jednak czeka na debiut w pierwszym zespole. Za to zagrał już w trzech spotkaniach PGE GKS II obecnego sezonu „okręgówki”.

To trzeci zawodnik Akademii, który tego lata podpisał profesjonalny kontrakt z GKS Bełchatów. Wcześniej uczynili to Mateusz Kempski, Oskar Przywara i Jakub Miarka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0